button-sklep

Biuro: +48 77 410-05-77 | Serwis 24h:  787-601-635,  serwis@czemar.pl

Dmuchawy

Roots

Dmuchawy Roots’a są precyzyjnymi maszynami wyporowymi o wirujących tłokach dwu-lub trójzębnych, służącymi do transportu gazów.

Gaz jest przetłaczany pomiędzy tłokami, a korpusem urządzenia.

Wał napędowy, na którym jest osadzony jeden z wirników napędza poprzez przekładnię zębatą wał drugiego wirnika. Dzięki temu praca obu wirników jest zsynchronizowana i precyzyjna.

Tłoki podczas pracy nie stykają się ze sobą, czy z korpusem. Przetłaczanie jest możliwe dzięki bardzo małym szczelinom między samymi wirnikami oraz między wirnikami i korpusem.

Zastosowanie

Dmuchawy Roots’a znajdują szerokie zastosowanie tam, gdzie potrzebne są względnie duże wydajności przy niewielkim stopniu sprężania, jak np.:

 • układy napowietrzania w komunalnych i przemysłowych oczyszczalniach ścieków oraz stacjach uzdatniania wody;

 • przemysł energetyczny: transport popiołów;

 • przemysł spożywczy: suszenie, pakowanie próżniowe -przemysł chemiczny i farmaceutyczny: usuwanie gazów i oparów, piece próżniowe, transport i rozdzielanie granulatów -przemysł elektroniczny: produkcja układów scalonych, cyrkulacja gazów w laserach;

 • instalacje transportu materiałów sypkich;

 • instalacje odsysania pyłów;

 • instalacje recyrkulacji gazów, dostarczania powietrza do procesów spalania lub chłodzenia.

Budowa

ROBOX Evolution – nowa generacja dmuchaw ROBOX Evolution jest rezultatem ciągłych poszukiwań możliwości udoskonalania dmuchaw rotacyjnych ROOTS’a prowadzonych przez firmę ROBUSCHI, której produkty również posiadamy w swojej ofercie.

Opracowane unowocześnienie obejmuje zarówno konstrukcję samej dmuchawy, jak również wiele innych aspektów związanych z Aerzen-Process-Gas-Blowers-type-GQ-GR-yz_largeeksploatacją agregatu.

Zastosowane innowacje czynią ROBOX Evolution urządzeniem bardziej kompaktowym, cichszym, bezpieczniejszym i bardziej niezawodnym.Wdrożone rozwiązania przyczyniają się do redukcji:

 • kosztów systemu dzięki optymalizacji wykorzystania miejsca;

 • kosztów eksploatacji dzięki niewielkiemu zużyciu energii i eliminacji ryzyka awarii dmuchawy zapewnionej przez innowacyjny moduł elektroniczny SENTINEL monitorujący system i pracę urządzenia

 • kosztów utrzymania dzięki typowości i dostępności wszystkich części zużywających się podczas normalnej eksploatacji

ROBOX Evolution jest zintegrowanym zestawem przeznaczonym do transportu gazów pod niskim ciśnieniem, wyposażonym w dmuchawę RBS, napędzaną silnikiem elektrycznym za pośrednictwem odpowiedniej przekładni pasowej, wraz z kompletem niezbędnego wyposażenia.

Zestawy Robox mają wydajność do 150 m3/min i są wyposażane w silniki o mocy do 250 kW. Przy wyższych wydajnościach i mocy do 250 kW stosowane są zestawy GRB z przekładnią pasową. Dla mocy powyżej 250 kW oferujemy zestawy CRB, z napędem bezpośrednim lub przekładnią zębatą.

Zestaw ROBOX Evolution składa się z następujących elementów:

 • Dmuchawa

Głównym elementem ROBOX Evolution jest nowoczesna dmuchawa (stopień sprężający) RBS, zaprojektowana specjalnie dla tego zestawu, o trójzębnym wirniku zintegrowana ze specjalnym systemem LOW-PULSE – redukującym pulsacje powstające podczas 649normalnej pracy.

 • Tłumik wlotowy

Poprzez możliwość indywidualnego dostrojenia opatentowane rozwiązanie umożliwia istotną redukcję hałasu, wytwarzanego przez pracującą dmuchawę. Wykorzystano tutaj zjawisko interferencji fal dźwiękowych, oraz urządzenie absorbujące dźwięki o częstotliwości przekraczającej 500 Hz.

W tłumiku, tuż przed wlotem dmuchawy umieszczony jest filtr, który usuwa zanieczyszczenia transportowanego gazu, nawet w przypadku uszkodzenia materiału absorpcyjnego. W zestawach GRB i CRB wykorzystuje się szerokopasmowe tłumiki rezonansowe, bez materiału tłumiącego.

 • Tłumik wylotowy

Nowa, oryginalna i niezwykle zaawansowana technologicznie konstrukcja będąca kombinacją komory pochłaniania dźwięku z komorą rezonansową charakteryzująca się brakiem materiału dźwiękochłonnego wewnątrz, pozwala uniknąæ zanieczyszczenia gazu i gwarantuje stałą, sprawną pracę w długim czasie.

Tłumik wylotowy został zaprojektowany w ten sposób, aby zminimalizował straty ciśnienia transportowanego gazu. Korpus tłumika jest częścią podstawy, wspólnej dla dmuchawy i silnika. W zestawach GRB i CRB stosowany jest szerokopasmowy tłumik rezonansowy, bez materiału tłumiącego.Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress